NADBISKUPOVA ČESTITKA PAPI BENEDIKTU XVI.

NADBISKUP ZADARSKI

Zadar, 12. travnja 2012.

Sveti Oče,

u ovom mjesecu travnju dva su dana kojih ćemo se spomenuti u svojim molitvama. Prvi je dan Vašeg rođenja, 16. travnja 1927. u Marktl am Innu (Njemačka). Sjećam se hodočašća Gospi u Alltöting na kojem sam bio. Tada sam posjetio i Marktl am Inn gdje sam molio za Vas pred starim oltarom i krstionicom Vašeg krštenja. Drugi je datum veličanstveno slavlje na početku Vaše Petrove službe na kojem sam sudjelovao 2005. Bilo je uistinu dirljivo čuti kada ste na početku Vaše službe općoj Crkvi s psalmistom rekli: „U tebe se, Gospodine, uzdah“, obnoviti vjerničku privrženost Kristu i Njegovoj Crkvi s poptunim predanjem u ruke Providnosti.

Koristim priliku, Sveti Oče, uime svećenika, redovnika i redovnica, kao i vjernika laika ove Nadbiskupije izraziti Vam iuskrene čestitke za Vaš rođendan i godišnjicu preuzimanja službe Vrhovnog Svećenika sveopće Crkve. Usrdno ćemo moliti Krista uskrsloga da Vam udijeli snagu u svetoj službi koja Vam je povjerena, kako bi ljudima današnjice zasjalo svjetlo Krista, jedinog otkupitelja svijeta.

Moleći blagoslov za moju Zadarsku nadbiskupiju, čestitam Vam, Sveti Oče, Vaš rođendan.

U zajedništvu Oca Svemogućega odani,

mons. Želimir Puljić,