Preminuo svećenik Zadarske nadbiskupije DON GRGO BATUR

don Grgo BaturDon Grgo Batur, svećenik zadarske nadbiskupije, kanonik Stolnog kaptola sv. Stošije, preminuo je u 76. godini života i 50. godini svećeništva u nedjelju 22. studenog u prometnoj nesreći. Rođen je 2. ožujka 1934. g. u Pridrazi, a za svećenika je zaređen 29. lipnja 1960. g. Obavljao je sljedeće službe: od 1960. g. službovao je u župama Benkovačkog dekanata: Medviđa, Ervenik, Nunić i Rodaljice. Od 1963. g. bio je župnik Paga i dekan Paškog dekanata. God. 1971. imenovan je nadbiskupovim tajnikom, a 1972. g. privremenim upraviteljem župe Jasenice. Od 1976. g. posluživao je paške otočne župe Povljanu, Vlašić i Dinjišku. Od 1980. g. bio je župnik Tkona na otoku Pašmanu, a od 1983. g. i dekan Pašmanskog dekanata. Godine 2002. razrješen je te službe i umirovljen, te je od tada živio u Svećeničkom domu u Zadru. God. 2003. bio je upravitelj župe Vinjerac. Zadnjih je godina redovito sudjelovao u životu nadbiskupije pomažući subraću svećenike kad god je bilo potrebno ili ih je zbog opravdanih razloga trebalo zamijeniti.

U srijedu 25. studenog u katedrali sv. Stošije u Zadru zadarski nadbiskup Ivan Prenđa slavit će misu zadušnicu s početkom u 13,00 sati, a od 15, 00 sati toga dana nadbiskup Prenđa predvodi sprovodne obrede pokojnika Batura na Gradskom groblju u Zadru.