ZAHVALNICA ZA STARU GODINU

Uzdignimo srca i pameti k nebu i recimo Bogu hvala, potaknuo je zadarski nadbiskup Želimir Puljić u propovijedi mise zahvalnice koju je sa svečanim Tebe Boga hvalimo predvodio u subotu 31. prosinca u katedrali sv. Stošije u Zadru. U osvrtu na proteklu godinu i zahvalu Bogu za sve što smo kao pojedinci i zajednica učinili, nadbiskup je potaknuo i na molitvu za oproštenje zbog učinjenih propusta i pogreški. U toj nas je godini pohodio papa Benedikt XVI. te nam je pokazao da smo mu kao narod dragi i bliski. Ti milosni dani će se pamtiti, a njegove riječi su smjerokaz koji podsjeća na bitno: savjest, molitvu, obitelj, zajedništvo, uzornost u radu, odgoj, ljubav i žrtvu, rekao je mons. Puljić. Papa je 2011. g. biskupima imenovao trojicu Hrvata: Matu Uzinića, Tomu Vukšića i Dražena Kutlešu, a mons. Puljić im je poželio blagoslov, snagu i pomoć u vršenju odgovorne biskupske službe. U području mjesne Crkve nadbiskup je zahvalio za nadbiskupijski susret obitelji u Vrani uoči nacionalnog susreta obitelji u Zagrebu, nadbiskupijsko hodočašće u Svetu Zemlju, za osam novih svećenika i dva preminula svećenika. Zahvalio je Bogu za brojne susrete s vjernicima u prigodi raznih pastoralnih pohoda i blagdana, te za susrete sa svećenicima i na rekolekcijama, kao i za samozatajne, požrtvovne i odgovorne očeve i majke koji se trude djeci prenijeti vjeru. Molio je da obitelji budu vjerne u ljubavi, postojane u molitvi, gorljive u djelima dobrotvornosti, a djeca da budu zahvalna roditeljima i poslušna svima koji im dobro žele. Nadbiskup je osobito zahvalio za krizmanike kojima je podijelio sakrament potvrde, moleći da u vremenu površnih ponuda ostanu na visini zadatka koje Gospodin traži od svojih prijatelja. „Svim članovima naših župnih zajednica neka Gospodin udijeli milost i dar da riječju i primjerom svjedoče vjeru kako bi u zajedništvu Katoličke Crkve uživali Božji blagoslov, zdravlje, slogu i mir“ zaključio je mons.  Puljić.