BLAGOSLOV NOVOG UREĐAJA U ZADARSKOJ BOLNICI

Zadarski nadbiskup Želimir Puljić u petak 30. prosinca u Općoj bolnici Zadar blagoslovio je uređaj za izvantjelesno razbijanje kamenca koji su u vrijednosti dva milijuna kuna donirali zadarski gospodarstvenici i Zadarska županija. „Crkva je svjesna važnosti pastoralne službe u svijetu zdravlja. Briga o bolesnima i nemoćnima sastavni je dio njenog poslanja i na tragu je Kristovog spasenjskog djelovanja. On je kao božanski liječnik prošao zemljom čineći dobro i ozdravljao. Samo u otajstvu njegove muke, smrti i uskrsnuća, naše ljudsko trpljenje može naći svjetlo i smisao“ rekao je mons. Puljić, rado prihvativši poziv dr. Darija Nakića, ravnatelja zadarske bolnice, da blagoslovi uređaj u zahvalnosti dobrim ljudima koji imaju srca za takve potrebe. „Neka naša molitva i blagoslov bude potpora svima koji tu borave zbog zdravstvenih problema. Na poseban način htio bih zamoliti blagoslov poštovanim djelatnicima koji skrbe o braći i sestrama prepuštenih njihovoj stručnosti i dobroti, Božjem milosrđu i proviđenju“ rekao je mons. Puljić, istaknuvši da nasljedovatelji Krista nastoje okružiti ljubavlju sve pogođene slabošću, pa u siromasima i patnicima prepoznaju sliku svog siromašnog i patničkog Utemeljitelja. „Dok zazivam Božji blagoslov na sve koji su se zbog patnje naselili pod krov bolnice, zahvaljujem od srca osoblju koje svakodnevno služi onima koji trpe, pogotovo ako na njihovim licima otkrivaju lice Krista patnika. Neka sve Gospodin blagoslovi, pomogne, okrijepi i čuva“ rekao je nadbiskup i ohrabrio sve koji trpe rječju koncilskih otaca: „Svi koji osjećate teret križa i plačete, vi neznani patnici: budite hrabri! Vi ste miljenici Božjeg kraljevstva, kraljevstva nade, sreće i života o kojem je Krist propovijedao. Vi ste braća trpećeg Krista. I s njim, ako to želite, vi spašavate svijet!’“.

Zadarski gospodarstvenici su donirali ESWL uređaj čija je vrijednost uz uređenje dvorane u kojoj se nalazi iznosila dva milijuna kuna. Taj uređaj pacijentima omogućuje rutinski zahvat razbijanja kamenaca koji ne zahtijeva hospitalizaciju ni anesteziju, a pacijent brzo nakon zahvata može napustiti bolnicu. Uz podršku Grada i županije, zadarski poduzetnici u šest godina bolnici su donirali suvremenu opremu uređajima u vrijednosti većoj od 20 milijuna kuna, što rezultira podizanjem kvalitete liječenja i življenja. Začetnik zadnje donacije koja razvija bolnicu, grad i županiju je Goran Ražnjević, direktor Ilirije, potaknut time i iz osobnih razloga. Dario Jurin, predsjednik Županijske gospodarske komore rekao je da su i u vremenu krize pronađene mogućnosti za sredstva, ponosan što Komora sudjeluje u organizaciji takvih događaja. U doniranju sredstava sudjelovalo je 16 tvrtki.