Susret s crkvenim pokretima u pripremi nacionalnog susreta mladih

p1012225U zadarskoj nadbiskupiji svi susreti: sa svećenicima i redovnicama na rekolekcijama, mladima u župama i studentima, u znaku su pripreme za Nacionalni susret hrvatske katoličke mladeži koji se 8. i 9. svibnja održava u Zadru. U animaciji svih crkvenih stvarnosti na red su došli i članovi pokreta i zajednica, te su ih u četvrtak 24. rujna u dvorani Sjemeništa ‘Zmajević’ u Zadru susreli zadarski nadbiskup Ivan Prenđa, predsjednik Organizacijskog odbora za pripremu susreta mons. Ivan Mustać i organizacijski koordinator don Zdenko Dundović. Iz zadarske nadbiskupije uputit će se poziv članovima svih pokreta u cijeloj Hrvatskoj da organizirano dođu na nacionalni susret mladih. “Krećemo zajedno za djelo koje nas čeka” poručio je mons. Prenđa članovima pokreta čijim će se odgovornima dodijeliti odgovorne dužnosti na susretu, a uz njih će biti i mladi. Primarna je molitvena priprema te će zajednice na svojim tjednim sastancima i susretima dodatno moliti i za nacionalni susret mladih. Tko može postiti neka posti, poticaj je mons. Mustaća, uz poziv da zajednice pozovu i uključe u aktivnu pripremu u župama mlade koji sviraju i pjevaju te one spremne volontirati. Npr. u zadarskoj katedralnoj župi sv. Stošije prvog ponedjeljka u mjesecu mladi će se pripremati temeljem Katehetskog priručnika a drugog ponedjeljka u mjesecu bit će molitveni susret za NSHKM. Osobita uloga pokreta i zajednica i susret s njima je zbog toga što većina njihovih članova ima iskustvo hodočašća i zna da je to povlašteno mjesto kateheze mladih, rekao je mons. Mustać, poželjevši da u Zadar dođu formirani mladi koji se neće provoditi nego svjedočiti vjeru jer je 50 % stanovnika grada bez sakramentalne prakse. Vikar je podsjetio i koliko je svjetski susret mladih u Australiji bio afirmacija tamošnjih prilika i zalog probuđenog duhovnog života tog kontinenta. Nakon tog susreta mnoge su biskupije nakon dugo vremena dobile zvanja. “Želimo da mladi koji su vjerni učine taj događaj znakom u župi gdje dođu; da vaše zajednice budu prve koje će primiti mlade. Župe će imati privilegij primiti i čuti mlade, da se vidi da Crkva ima perspektivu i budućnost” poručio je mons. Mustać okupljenima. Mozaik suradnika u pripremi i sudjelovanju NSHKM-a čine Marijina legija, Apostoli Krvi Kristove, Fokolarini, Kursiljo, Cenakul, Neokatekumeni, Križari, Udruženje salezijanskih suradnika, Frama, Serra Club, HKLD, HKUMST Zadar, Hrvatska zajednica bračnih susreta regija Zadar.