Počeo KMNL 'sv. Donat' Zadarske nadbiskupije

p1012210Katolička malonogometna liga “Sv. Donat” zadarske nadbiskupije počela je u srijedu 23. rujna u župnoj crkvi Kraljice Mira na Stanovima u Zadru misnim slavljem koje je predvodio don Jerolim Lenkić, povjerenik KMNL-a zadarske nadbiskupije. U zajedništvu igrača, trenera i vodstva Lige don Jerolim je svima poželio Božji blagoslov i nogometnu kreativnost u ozračju fair playa. Potaknuo je igrače da budu graditelji mira među mladima poželjevši im uzorno ponašanje na sportskim terenima jer je kršćansko ponašanje u KMNL-u primjer kako je moguće živjeti bez nesportskih gesta i svađa. U želji za ozbiljnom igrom s optimizmom i radošću, don Jerolim je rekao da nogomet predstavlja ozbiljnu stvarnost u izravnom suočenju s drugim osobama te da razvija jednu od temeljnih potreba čovjeka, želju za uspjehom i dokazivanjem. No pritom je važno voditi se višim, plemenitim ciljevima, rekao je don Jerolim, ohrabrivši igrače da se u pobjedi ne uzvise a u porazu ne ponize. Sportska aktivnost doprinosi ljudskom sazrijevanju i kreativnosti, sport je važan u izgradnji osobnosti, te je važno kod igrača razvijati i spremnost čestitati drugome na pobjedi. “Važno je ne shvaćati igru nogometa samo radi pobjede nego i razvijanja prijateljstva, zajedništva i radosnog življenja. Odgovornost je proslaviti Boga u svom tijelu, a sportaši su obdareni osobitim talentima – usavršili su Božji dar i ostvarili rezultate kojima se mnogi raduju” poručio je don Jerolim igračima, podsjetivši ih da je sudac osoba autoriteta čije odluke treba poštivati bez prigovora. “Nosite dresove svojih župa; ne zaboravite da time branite dostojanstvo župe iz koje dolazite. O izgredima se priča i negativan su primjer ljudske i kršćanske zrelosti. Svaki dan ste na ispitu zrelosti. Opredijelite se za dobro, Isusa Krista. Nasljedujete ga u poštenju i zajedništvu, uz bratski stisak ruke” rekao je don Jerolim u obraćanju članovima KMNL-a poželjevši da ih nogomet oplemeni i učvrsti u ljudskom karakteru. Prvo kolo zadarskog KMNL-a počinje u četvrtak 24. rujna u Kožinu, a šest kola igrat će se do 29. listopada. Drugi dio KMNL-a u igranju šest kola traje od 15. ožujka do 2. travnja, nakon čega slijedi doigravanje za prvaka.