Misa za početak nove školske godine

p1012165Misno slavlje za srednjoškolce povodom početka nove školske godine u petak 18. rujna u katedrali sv. Stošije u Zadru predvodio je zadarski nadbiskup Ivan Prenđa, rekavši da je to čin stvarne a ne samo simboličke molitve za učenike i učitelje. Uz suslavlje svećenika gradskih župa misa je okupila brojne učenike, njihove roditelje i vjeroučitelje, a pjevanje je animirao Nadbiskupijski zbor mladih sv. Krševan. Mons. Prenđa je poželio učenicima da rastu u znanju i mudrosti, rekavši da su Isusove riječi zdrav nauk i svjetlo kako će se u životu odnositi prema ljudima i stvarima. Taj zdrav nauk pozvani su im prenositi roditelji, svećenici, vjeroučitelji. Samo spoznaje nisu dostatne, rekao je nadbiskup, nego naukom trebaju usvojiti i znanje i mudrost života, da prepoznaju koje vrednote trebaju slijediti. Stoga ih je potaknuo na uključenost u život župe i dobrotvorno djelovanje, molitveni i sakramentalni život, vjeronaučne susrete, jer je to put kako se usvajaju istinske vrednote. Nadbiskup je ohrabrio mlade da usprkos izloženosti suprotnim strujanjima sačuvaju uvjerenje i iskuse kako nisu sami na svom putu, ljudi koji su trpjeli zbog zla u Isusovom su srcu našli osobito mjesto. “I kad ne možete živjeti zahtjevnost vjere, znajte, Gospodin je okupljao slabe” poručio je nadbiskup mladima potaknuvši ih da budu otvoreni stvarnostima koje Crkva daje.

Be the first to comment