KATOLIČKA MALONOGOMETNA LIGA – POVJEDNIK “PLOVANIJA”

Ovogodišnja sezona Katoličke malonogometne lige ‘Sv. Donat’ Zadarske nadbiskupije završena je sportskim zajedništvom i druženjem u petak 20. svibnja zaključnim utakmicama odigranima na terenu župe sv. Mihovila u Vrani, ispred prostranog svetišta sv. Nediljice. Prisutne je dolaskom podržao i zadarski nadbiskup Želimir Puljić koji je izveo početni udarac loptom sa sredine terena u finalnoj utakmici između ekipa sv. Josipa s Plovanije (Zadar) čiji je voditelj Branko Marušić i Kraljice mira sa Stanova (Zadar) čiji je voditelj Marin Jurica. Nakon 73 utakmice koje je 18 ekipa odigralo na terenima u zadarskim župama Smiljevac i Bili Brig, te Starigrad Paklenici, Ljupču i Islamu latinskom, ovogodišnji pobjednik je ekipa iz župe sv. Josipa na Plovaniji. U regularnom dijelu finala s ekipom sa Stanova odigrali su neriješeno rezultatom 0:0, a nakon izvođenja šesterca pobijedila je Plovanija s 2:1. U susretu za treće mjesto ekipa sv. Petar – Ploča / Medviđa pobijedila je ekipu sv. Ante sa Smiljevca (Zadar) rezultatom 4:3. Završnicu je obogatilo i odmjeravanje snaga u revijalnoj utakmici u kojoj su veterani Vrane i Pakoštana pobijedili ekipu voditelja KMNL-a i sudaca.

Don Marinko Jelečević, povjerenik zadarskog KMNL-a, ujedno i vratar nogometne reprezentacije hrvatskih svećenika, zahvalio je svim sudionicima na igri i svemu što igrom i angažmanom čine u promicanju KMNL-a gdje se psovka kažnjava žutim kartonom. Vodstvo KMNL-a dodijelio je i prigodne plakete u zahvalnosti za podršku onima koji su podržali razvoj lige: nadbiskupu Puljiću, don Mladenu Kačanu kao dosadašnjem voditelju lige, don Šimunu Šindiji, domaćinu završnice u Vrani kad su se svi sudionici nakon utakmica i okrijepili hranom i pićem, Općini Pakoštane i Gradu Biogradu. Nadbiskup Puljić je zahvalio don Marinku, svim svećenicima i voditeljima ekipa koji su pratili igrače i osigurali efikasnost održavanja lige. Zahvalio je svima koji su sudjelovali u natjecanju i sportom pokazali što znači biti pripadnik ekipe koja sudjeluje srcem i zna zašto se druži. „Pslamist je zapisao kako je lijepo biti zajedno. Zajedništvo je važno u obitelji i na sportskom susretu, ne samo na misi, vjeronauku, nego i na igralištu. Želim vas podržati i ohrabriti. Nastavite se družiti i natjecati. Lijepo je kad čovjek živi mladost u sportskoj aktivnosti“ rekao je mons. Puljić blagoslovivši prisutne, a bio je i zainteresirani gledatelj finalne utakmice. Oko centra na sredini nadbiskup, suci i igrači molitvom su počeli finalnu utakmicu. Mons. Puljić je pobjednicima s Plovanije uručio pehar i medalje. Također, prigodne statue dobili su igrači u sljedećim kategorijama: Lovre Kresović (Plovanija) je najbolji igrač zadarske lige; Kristijan Dražević (Plovanija) je najbolji vratar.  Jurica Šarić (Ploča/Medviđa) najbolji je strijelac lige s 19 postignutih golova. Ekipa Žerave dobila je priznanje kao najkorektnija ekipa zadarskog KMNL-a za fair play igru.