SJEDNICA POVJERENSTVA ZA OBITELJ

Prva sjednica Povjerenstva za obitelj zadarske nadbiskupije u novom sastavu održana je u ponedjeljak 10. siječnja u župnom uredu Bezgrešnog začeća BDM na Puntamici u Zadru, pod vodstvom don Emila Bilavera, povjerenika kojem je dosadašnji mandat produžen na još pet godina. Zadarski nadbiskup Želimir Puljić imenovao je izmijenjeni sastav Povjerenstva s članovima koji su obavljanjem svoje profesije uključeni u pastoral obitelji. Zamjenik predstojnika je don Mario Sikirić, a ostali članovi su: crkveni pravnik don Zdenko Milić, psihologinje dr. Mira Klarin i Ana Uranija, socijalna radnica Mirjana Tadić, ginekolog Dominik Rukavina, bračni parovi Martina i Ivan Šimunić, Marijana i Davor Ukalović, Ljilja i Mladen Klanac, Marija Špoljarić iz udruge Pro vita te Neda Trtanj iz Zajednice obitelji s četvero i više djece Zadar. Na susretu se razmatrala provedba kateheza Ureda HBK za obitelj u župama i dekanatima zadarske nadbiskupije, program tečaja priprave za brak 2011. g., susret obitelji zadarske nadbiskupije i odlazak u Zagreb na susret s papom Benediktom XVI. Istaknuta je i potreba aktivnije suradnje s udrugama Pro vita, Zajednicom obitelji s četvero i više djece, Obiteljskim savjetovalištem zadarskog caritasa i ostalima koji pomažu trudnice, siromašne učenike i studente. Pozdrave i blagoslov svima je poželio mons. Puljić, sa željom da u radu  promiču vrednote obitelji i otvorenosti životu, a pomoć u tom rastu može biti i sudjelovanje u obiteljskim školama te proučavanje i promicanje katoličkog nauka o braku i obitelji.