KRŠEVANOVI DANI KRŠĆANSKE KULTURE 9. XI. 2015. – 6. I. 2016.

plakat krsevanovi dani‘Krševanovi dani kršćanske kulture’ – program

1. XI. 2015. (nedjelja): u 19 sati u crkvi sv. Šime u Zadru svečani koncert Katedralnog zbora sv. Stošije i orkestra Umjetničke akademije u Splitu (dirigent: mo. Hari Zlodre, solisti: Gabrijela Deglin, Stefany Findrik, Nela Šarić, Dijanka Ivas, Joško Tranfić, Žan Morović, Natan Zlodre.)
  1. XI. 2015. (ponedjeljak): u 18 sati u katedrali sv. Stošije svečana Večernja (predvodi mons. dr. Želimir Puljić, nadbiskup) uoči blagdana sv. Krševana, zaštitnika Grada Zadra.
  1. XI. 2015. (utorak): u 18 sati u katedrali sv. Stošije u Zadru koncelebrirano misno slavlje (predvodi mons. dr. Želimir Puljić, nadbiskup) povodom blagdana sv. Krševana, zaštitnika Grada Zadra.
  1. XI. 2015. (srijeda): u 19 sati u dvorani Nadbiskupskog sjemeništa ‘Zmajević’ u Zadru predstavljanje zbornika radova “Izabrana djela nadbiskupa Vicka Zmajevića”, te predstavljanje Društva za povijesnicu Zadarske nadbiskupija.
  1. XI. 2015. (subota): u 18 sati u crkvi sv. Šime paljenje prve adventske svijeće.
  1. XII. 2015. (srijeda): u 19 sati u svečanoj dvorani Sveučilišta u Zadru predstavljanje zbornika radova “Ivan Pavao II. – putnik, supatnik i navjestitelj“. Izdavači su Zadarska nadbiskupija i Teološko – katehetski odjel Sveučilišta u Zadru.
  1. XII. 2015. (subota): u 19 sati u dvorani Nadbiskupskog sjemeništa ‘Zmajević’ u Zadru predstavljanje zbornika radova “U jedinstvu, slobodi i ljubavi“ (uredio mons. dr. Tomo Vukšić, vojni ordinarij u BiH). Zbornik je izdan u prigodi 25. obljetnice biskupskog ređenja mons. Želimira Puljića, zadarskog nadbiskupa.
  1. XII. 2015. (srijeda): u 12 sati u Gradskoj loži otvaranje adventsko-božićne izložbe ‘O Božjem dolasku na zemlju’ (Galerija hrvatske sakralne umjetnosti Laudato iz Zagreba, Narodni muzej grada Zadra i Zadarska nadbiskupija.)
  1. XII. 2015. (nedjelja): u 19 sati u katedrali sv. Stošije u Zadru održat će se tradicionalni gradski božićni koncert. Nastupa: Mješoviti zbor „Condrua Croatica“, HPDG Zoranić, Katedrali zbor sv. Stošije, te solisti: Dragan Pejić (orgulje), Tea Kulaš (orgulje), Mihovil Buturić (orgulje), Nela Šarić, Morana Batković i Marta Musap.
  1. I. 2016. (srijeda): u 19 sati u crkvi sv. Frane u Zadru održat će se tradicionalni božićni koncert klapa (sudjeluju klape s područja Zadarske nadbiskupije).

Zadarska nadbiskupija