NIN: KRŠTENJE SEDMOG DJETETA U OBITELJI PAVLOVIĆ

20150620_105246Zadarski nadbiskup Želimir Puljić u župi sv. Anselma u Ninu u subotu 20. lipnja krstio je  Božu, sedmo dijete u obitelji Pavlović iz Ninskih Stanova. Ninski župnik Božo Barišić u prigodnoj riječi istaknuo je važnost sakramenta krštenja: „Krštenjem postajemo učenicima Isusa Krista. To je veliki Božji dar, a ujedno je to i velika obveza i poziv za cijeli život, da u svom svakodnevnom životu kao vjernici zaživimo poruku ljubavi Božje, i tako ljubeći Boga i brata čovjeka, izvršujući Božje zapovijedi, doprinesemo izgradnji Božjeg Kraljevstva na zemlji“.

20150620_104654Krštenjem se roditelji obvezuju odgajati dijete u vjeri kako bi ono kad poraste moglo primanjem ostalih sakramenata i sudjelovanjem u životu Crkve postati djelatan i živi ud tijela Kristova. „Kao što je maleno dijete potrebno roditeljske pomoći kako bi raslo, učilo hodati, govoriti, isto tako je potrebno i vašeg odgoja, vaše pouke, a ponajviše vašeg primjera, kako bi s fizičkim i intelektualnim razvojem i rastom u djetetu, mogla rasti i milost Božja koju će kao zalog spasenja Božo primiti“ rekao je župnik Barišić u obraćanju roditeljima. Kumovi su izabrani u toj ozbiljnoj zadaći oko rasta i odgoja djeteta, ponajprije odgoja u vjeri, biti svjedoci, neumorni svjedoci Božje ljubavi, svjedoci kako se živi vjera, kako bi Božo u njima uvijek imao primjer i poticaj rasti u dobru, rekao je don Božo. Nadbiskup Puljić roditeljima je darovao monografiju „Papa Ivan Pavao II. u Zadru“, kada je geslo njegovog stotog apostolskog putovanja u Hravtskoj bilo ‘Obitelj – put Crkve i naroda’. (R.J.)