ZADARSKI DIJECEZANSKI UPRAVITELJ POZVAO NA MOLITVU ZA NOVOG NADBISKUPA

Don Milivoj Bolobanić, dijecezanski upravitelj zadarske nadbiskupije, svim župnim uredima, upraviteljima crkava i redovničkim zajednicama u zadarskoj nadbiskupiji obratio se dopisom u kojem poziva na molitvu za novog nadbiskupa. Odredio je da se svake nedjelje nakon popričesne molitve u misi moli zaziv Duhu Svetom za izbor novog zadarskog nadbiskupa. “Prihvatio sam izbor Zbora savjetnika u duhu križa i služenja svojoj nadbiskupiji. Bratski molim Zbor savjetnika, dijecezansko svećenstvo i redovnike za velikodušnu i požrtvovnu suradnju i pomoć. Suradnja i jedinstvo, revnost, savjesnost i vjernost u vršenju povjerene nam službe jako su nam potrebne u ovom prijelaznom razdoblju povijesti nadbiskupije. Svima neka nam budu najvažniji Božji interesi, dobro Božje Crkve i normalno odvijanje poslova i služba u nadbiskupiji. Ponizno preporučam u molitve svećenstva, redovništva i cijelog Božjeg naroda sadašnje potrebe nadbiskupije i svoju službu” poručuje don Milivoj i zaključno kaže: “Uvjeren sam da nas s neba prati i zagovor našeg blagopokojnog nadbiskupa mons. Ivana Prenđe. On svojim životom, radom i primjerom ostaje za sve nas, svoje suradnike u svećeništvu kao i one koji su bili povjereni njegovoj pastirskoj brizi, primjer brižljivog pastira i dobrog oca. On ostaje za nas svijetli putokaz, nadahnuće i poticaj našem životu i radu. Njegovu ćemo uspomenu najbolje sačuvati i najpotpunije ćemo mu se odužiti radom, molitvom i trpljenjem za isto djelo za koje je on živio, radio, molio i trpio”.