Tradicionalni pohod zadarskog nadbiskupa župama u Došašću

ArbanasiTradicionalni pohod zadarskog nadbiskupa župama diljem zadarske nadbiskupije u Došašću, kad s vjernicima na zornicama u 6,00 sati slavi misno slavlje, počeo je u ponedjeljak 30. studenog u katedrali sv. Stošije u Zadru. Mons. Ivan Prenđa na osobit je način pozdravio prisutnost najmlađih vjernika ohrabrivši sve da u svetom vremenu došašća ustraju u malenoj žrtvi ranog ustajanja i dolaska na adventska bogoslužja. Poželio je da došašće pridonese da svatko poraste u vjeri, duhovnom životu i slobodi od grijeha. “To je smisao došašća i naša želja da pripremimo dolazak Gospodina u naša srca, Crkvu, grad, domovinu i svijet. Molimo Gospodina da ustrajemo u dobru i da nam snage da pripremimo Božić na najbolji način; a to je duhovan način. U velikoj smo zajednici koja bdije i moli. Ustrajte na tom putu i obogaćujte se kako bismo rasli u vjeri, a vrhunac će biti božićna radost” rekao je mons. Prenđa i na početku na blagdan sv. Andrije govorio o tom apostolu kojeg na istoku zovu Prvopozvani. Isus je svojoj Crkvi želio dati stupove koji će je nositi. Otišao je k Ocu ali je ostao s nama u Duhu Sveotm i euharistiji; Petra je naslijedio papa, a apostole su zamijenili biskupi po cijelom svijetu, da Crkva navijesti radosnu vijest spasenja. To je razlog poziva, rekao je mons. Prenđa i poželio da u došašću vjernici na još dublji način otkriju koliko Bog ljubi čovjeka i izbavlja ga od grijeha. U utorak 1. prosinca mons. Ivan Prenđa predvodio je misu zornicu u župi Gospe Lorteske u Arbanasima.