Čestitka zadarskog nadbiskupa Milana Zgrablića zagrebačkom nadbiskupu koadjutoru mons. Draženu Kutleši

Preuzvišeni gospodin

mons. Dražen dr. Kutleša,

nadbiskup koadjutor zagrebački

Kaptol 1

10000 ZAGREB

Dragi nadbiskupe Dražene!

Danas je objavljena vijest kako Vas je sveti otac papa Franjo nakon biskupske službe u Biskupiji Porečkoj i Pulskoj i Splitskoj – makarskoj nadbiskupiji imenovao zagrebačkim nadbiskupom koadjutorom.

Radujem se i od srca Vam čestitam na imenovanju.

Čast mi je bila ugodno surađivati s Vama od prvog dana Vaše biskupske službe.

Ovom prigodom upućujem molitve dobrome Bogu da Vas i nadalje prati svojim Duhom, obdari dobrim zdravljem, kako biste uspješno kao zagrebački nadbiskup koadjutor, predsjednik Hrvatske biskupske konferencije i drugih povjerenih zadaća u Crkvi služili dobru mjesne i sveopće Crkve te svakom čovjeku dobre volje.

Zagovor Isusove i naše Majke Marije, blaženog Alojzija Stepinca, mučenika vjernosti Bogu i Crkvi, neka Vas prati u novoj važnoj i odgovornoj službi.

Uz srdačan pozdrav i poštovanje,

+ Milan Zgrablić,

nadbiskup