POZIV OBITELJIMA NA SUSRET S PAPOM

Zagreb, (IKA) – Pododbor HBK za sadržaje pripremnog razdoblja i predprogram uoči euharistijskog slavlja s papom Benediktom XVI. uputio je 11. svibnja poziv obiteljima na susret s Papom. “Vjernike i sve ljude dobre volje pozivamo da u što većem broju i radosna srca sudjelujemo na jednom od najvećih događaja ovog desetljeća za Hrvatsku. U pohode nam dolazi najpoznatiji čovjek u svijetu, jedini moralni autoritet i vodeći intelektualac današnjice, graditelj Europe i promicatelj mira među narodima. Prijatelj Hrvatske, veliki branitelj obitelji, ljubitelj života, promicatelj prava vjernika u javnom životu, najvjerniji suradnik i nasljednik Ivana Pavla II. Poglavar Katoličke Crkve – papa Benedikt XVI. Dolazi pružiti ruku djetetu, mladiću i djevojci, majci i ocu, baki i djedu – svakoj hrvatskoj obitelji. On, Petrov nasljednik, proslavit će s nama prvi susret hrvatskih katoličkih obitelji! Pomolit će se na grobu velikana mučenika, blaženog Alojzija Stepinca. Benedikt XVI. dolazi kročiti stopama “svoga ljubljenog prethodnika”, ohrabriti nas i učvrstiti svjetlo vjere u našem narodu. Ako se slažete da je brak zajedništvo između jednog muškarca i jedne žene, ako se slažete da vjernik ima pravo nastupati u javnosti, onda dođite, iskažimo dobrodošlicu i dajmo podršku čovjeku koji brani istinske ljudske vrednote. Benediktu XVI. vjeruje milijardu ljudi, svi k njemu dolaze. Sada on dolazi k nama – u Hrvatsku, u Zagreb – u subotu 4. i nedjelju 5. lipnja. Budimo dio povijesnog susreta hrvatskih obitelji s papom Benediktom XVI. na zagrebačkom hipodromu, u nedjelju 5. lipnja. Molitveno bdjenje započinje u 3 sata u noći, a euharistijsko slavlje s Papom u 10 sati. Prijavite se u svojim župnim uredima”, piše u pozivu koji potpisuje predsjednik Pododbora i predsjednik Vijeća HBK za obitelj krčki biskup Valter Župan.