SUKOŠAN/ŠKABRNJA:18. OBLJETNICA POGIBIJE PRIPADNIKA 93. ZRAKOPLOVNE BAZE

U organizaciji 93. zrakoplovne baze (zb) HRZ i PZO, u ponedjeljak 21. ožujka na mjesnim grobljima u Sukošanu i Škabrnji odana je počast hrvatskim braniteljima koji su poginuli od 18. do 23. ožujka g. 1993 u Škabrnji u obrani dostignutih crta u VRO „Maslenica“. Komemoraciji desetorici tragično poginulih hrvatskih branitelja: Marijanu Grdoviću, Marinu Jeraku, Milanu Mrdalju, Šimi Smoliću, Darku Torbarini, Mladenu Veleslaviću, Zoranu Bašiću, Radi Bilaveru, Slavku Eraku i Ivanu Klarinu, pripadnicima 93. zb i 7. domobranske pukovnije, uz obitelji poginulih, nazočili su izaslanstva Ureda državne uprave u Zadarskoj županiji, Županije Zadarske, Grada Zadra, Policijske uprave Zadarske, općina Sukošan i  Škabrnja,  Koordinacija udruga iz Domovinskog rata, ratni zapovjednici 93. zb i 7. domobranske pukovnije, te izaslanstvo 93. zb koje je predvodio zapovjednik 93. zb brigadir Miroslav Kovač. Misu zadušnicu u kapelici MG Sukošan Debeljak služio je župnik Sukošana don Tomislav Sikirić koji je naglasio kako je Domovinski rat čudo ljubavi od Boga, a hrvatski branitelji najuzvišeniji izraz te ljubavi. „Svoju su ljubav hrvatski branitelji iskazali darivanjem sebe za naš Sukošan, Debeljak i Škabrnju, za našu Hrvatsku i nemojmo nikada prestati spominjati njihovu žrtvu i iskazivati naše poštovanje i zahvalu“ rekao je don Tomislav.