Nuncij Cassari svetkovinu Uzašašća proslavio u Zadru

11535Zadar – Apostolski nuncij u Hrvatskoj nadbiskup Mario Roberto Cassari svetkovinu Gospodinova Uzašašća proslavio je u četvrtak 21. svibnja, predvodeći misno slavlje u kapeli Nadbiskupskog sjemeništa Zmajević u Zadru. Koncelebrirali su rektor i duhovnik sjemeništa don Marino Ninčević i don Stanislav Wielinski te mons. Italo Scirra, župnik na Sardiniji i nuncijev rođak u čijoj je pratnji mons. Cassari boravio u Zadru. Nuncij je sjemeništarce pozdravio s ljubavlju, izražavajući radost što može s njima i za njih moliti na svetkovinu Uzašašća. Budući da je zadarsko sjemenište interdijecezansko, osobito je pozdravio i biskupe dijeceza iz kojih sjemeništarci dolaze: Zadarske, Riječke, Krčke, Porečko-pulske i Gospićko-senjske. Isusovo uzašašće nije bijeg od stvarnosti. On je stalno prisutan među nama, hodi s nama i slijedi svaki naš korak, rekao je nuncij. “Slijedi i vas, dragi prijatelji sjemeništarci, na vašem putu prema svećeništvu; i hrabri vas da budete postojani, ustrajni, predani, puni ljubavi. Poziva vas da učinite vrlo važnu odluku: služiti Bogu, njegovoj Crkvi i svoj braći. U vašem životu zajedništva, molitve, učenja, bratske ljubavi, poštenja, prijateljstva i traženja istine na povlaštenom mjestu, u sjemeništu, pripremate se za konačnu i hrabru odluku: biti sutra svećenici koji su uistinu potrebni našem svijetu”, istaknuo je nuncij i prenio poticaje u ime pape Benedikta XVI. “Sveti Otac vas po meni pozdravlja, prati, moli za vas i blagoslivlja vas. Poznato vam je koliko papa voli sjemeništarce cijelog svijeta i koliku nadu gaji prema svakome od vas. Ako budete hrabri, sutra ćete pomoći izgradnji novog, boljeg svijeta. Dakle, budite hrabri!” poručio je mons. Cassari sjemeništarcima, povjeravajući ih Mariji. Nuncij je istaknuo da je Isusov poziv “Bit ćete mi svjedoci sve do kraja zemlje” snažan poziv, gotovo zapovijed. “Poziv je to koji treba prihvaćati hrabro i bez straha. To je zadaća svakog krštenika, a osobito nas koji želimo služiti Crkvi i Božjoj Riječi. Ali, da bismo bili Isusovi svjedoci moramo ga najprije upoznati i usvojiti njegov nauk”, rekao je nuncij Cassari. Nuncij je svakom sjemeništarcu darovao krunicu koju je blagoslovio Sveti Otac i sličicu pape Benedikta XVI. povjeravajući sjemeništarcima da mole za Papu i njega. Nakon misnog slavlja nuncij Cassari radost zajedništva podijelio je i u susretu sa zadarskim nadbiskupom Ivanom Prenđom, a blagdansko druženje obogatio je i pohodom zadarskim benediktinkama sv. Marije.

Be the first to comment