POPJEVKOM VESELOM BLAGDAN OBJAVITE, STOŠIJU BLAŽENU ZADRANI ČASTITE!

ZADAR: Blagdan sv. Stošije, zaštitnice Zadarske nadbiskupije i naslovnice zadarske katedrale, svečano se slavi u subotu 15. siječnja. Mise u zadarskoj katedrali su u 7, 8 i u 9 sati. Svečano misno slavlje u 11 sati u katedrali Sv. Stošije predvodi zadarski nadbiskup Želimir Puljić. Svečano koncelebrirano misno slavlje u 18 sati u zadarskoj katedrali predvodi porečko – pulski biskup Ivan Milovan.
Uoči svetkovine, Svečanu Večernju u petak 14. siječnja u katedrali u 18 sati predvodi nadbiskup Puljić.
Moći sv. Stošije čuvaju se u pokrajnjoj lađi zadarske katedrale u mramornom sarkofagu sv. Stošije koji je u 9. st. dao izraditi zadarski biskup Donat.

BIOGRAD: Sv. Stošija, zaštitnica i naslovnica župe u Biogradu, svečano se slavi u subotu 15. siječnja. Ove godine je ujedno 250. obljetnica župne crkve u Biogradu n/m. Misu u 8.30 sati predvodi don Marinko Duvnjak, a svečano misno slavlje u 11 sati u župnoj crkvi Sv. Stošije u Biogradu predvodi porečko-pulski biskup Ivan Milovan.