PREMINUO DON ANTE ERSTIĆ

Svećenik Zadarske nadbiskupije don Ante Erstić preminuo je nakon duge i teške bolesti u petak 31. prosinca u Svećeničkom domu ‘Zmajević’ u Zadru u 69. godini života i 41. godini svećeništva. Ispraćaj s Gradskog groblja u Zadru je u ponedjeljak 3. siječnja u 11 sati. Tijelo pokojnika bit će izloženo u crkvi Prikazanja BDM u Medviđi od 13 do 14 sati. Misa zadušnica i sprovodni obredi slave se u ponedjeljak 3. siječnja u Medviđi u 14 sati. Don Ante je rođen 22. siječnja 1942. g. u Sikovu, župa Turanj, od roditelja Ivana i Anice r. Milković. Za svećenika je zaređen 29. lipnja 1970. g. u Komiži na otoku Visu. Osnovnu školu pohađao je na otoku Braču, srednju školu u Nadbiskupskom sjemeništu ‘Zmajević’ u Zadru, a Teologiju u Splitu. Molbu za dolazak u službu u Zadarsku nadbiskupiju don Ante je uputio mons. Marijanu Oblaku 10. kolovoza 1973. g. Inkardiniran je u Zadarsku nadbiskupiju 3. listopada 1973. g. Bio je upravitelj župe Vir, Božava sa Zverincem, Dragove, Soline i Veli Rat, župnik Ražanca i dekan Ražanačkog dekanata, župnik Ljupča, poslužitelj Radovina, župnik Poličnika, Suhovara i Slivnice. Bio je i predstavnik Podvelebitske regije u Svećeničkom vijeću Zadarske nadbiskupije.