Otkriven provalnik u zadarske crkve – Priopćenje Policijske uprave zadarske, 3. kolovoza 2017.

“Policijski službenici II policijske postaje Zadar dovršili su kriminalističko istraživanje nad 32-godišnjakom kojeg se sumnjiči da je, tijekom proteklog tjedna, provalio u crkvu na Trgu gospe Loretske u Zadru te otuđio nekoliko tisuća kuna milodara.

Njega se također sumnjiči da je, od početka godine provalio i u crkve na Trgu sv. Petra, u Ulici kraljice mira i Vukovarskoj ulici u Zadru te u Crnome, a tereti ga se i za pokušaj provale u crkvu u Bibinjama te za provalu u prodavaonicu u Vukovarskoj ulici u Zadru.

Materijalna šteta iznosi više desetaka tisuća kuna, a protiv njega Državnom odvjetništvu podnosi se kaznena prijava zbog teških krađa”.

Zadarska nadbiskupija je zahvalna djelatnicima Policijske uprave zadarske na uspješnom kriminalističkom istraživanju tijekom kojeg je otkriven identitet provalnika u više crkvi.