MOLITVENI HOD ZA DOMOVINU – «KORACIMA NADE U ISTINU»

Zadarski nadbiskup Želimir Puljić uputio je u petak 5. studenog poziv svim svećenicima, župnim uredima, redovničkim zajednicama, crkvenim pokretima i udrugama u zadarskoj nadbiskupiji da se uključe u ove godine prvi put organiziranu inicijativu «Molitveni hod za domovinu – Koracima nade u istinu». Događaj se održava u sklopu obilježavanja spomena stradanja u Škabrnji, Vukovaru i drugim mjestima u Domovinskom ratu u četvrtak 18. studenog s početkom u 17,00 sati u crkvi sv. Šime u Zadru. Nakon molitve krunice pred škrinjom zadarskog zaštitnika sv. Šimuna, vjernici će se u ophodu središtem grada uputiti za zapaljenim svijećama na euharistijsko slavlje u katedralu sv. Stošije koje predvodi nadbiskup Puljić. «Na Dan sjećanja na stradanje Škabrnje, Vukovara i drugih naših gradova i mjesta 18. studenog molitvenim hodom za domovinu – “Koracima nade u istinu” želimo potaknuti vjernike da događaji iz nedavne prošlosti ne bi pali u zaborav. Uključujući se u tu molitvenu akciju kao vjernici pokazujemo brigu Crkve za branitelje, njihove obitelji i djecu. Molitvom i s upaljenim svijećama posebice želimo podržati vjeru i nadu svih nevino stradalih, zatočenih i nestalih. Molim Vas potaknite svoje župne zborove, članove župnih vijeća i župne suradnike, osobito mlade, da sudjeluju u tom molitvenom hodu. One koji se ne mogu priključiti pozovite neka te večeri upale svijeće na svojim prozorima kao znak naše vjere u pobjedu istine, pravde i solidarnosti sa svima koji su pogođeni ratnim nevoljama” poručuje nadbiskup Puljić. U događaju će sudjelovati i braniteljske udruge proizašle iz Domovinskog rata.