ZLATNA HARFA ZADARSKE NADBISKUPIJE

Zlatna harfa, natjecanje dječjih župnih zborova zadarske nadbiskupije, održano je u subotu 16. listopada u župnoj crkvi sv. Anselma u Ninu. Pjesmom na temu ‘Gospodin je pastir moj’, u svjetlu protekle Svećeničke godine i izvedbom još jedne pjesme izvučene iz košarice, nastupili su dječji zbor ‘sv. Marcele’ iz Nina pod vodstvom s. Krešimire Zanki, ‘Anđeli bez krila’ iz Paga s voditeljicom s. Miljenkom Biošić, dječji zbor župe Srce Isusovo iz Zadra sa s. Lucijom Jurić te ‘Marijini prijatelji’ iz Zemunika predvođeni s. Vladislavom Terzić. Nastupu zborova je prethodilo misno slavlje koje je u zajedništvu župnika zborova koji su nastupili predvodio don Gašpar Dodić, predstojnik Katehetskog ureda zadarske nadbiskupije. Don Gašpar je potaknuo djecu, a nastupilo ih je 120, da budu suradnici župnika, a svećenik suradnike treba hrabriti, primjereno cijeniti i biti odgovoran za njih. Svećenička služba je služenje Božjem narodu i nije puka činovnička služba, rekao je don Gašpar zaključivši: «Isus djeluje zajedno s učenicima. On uzima što oni daju i iz toga beskonačno puno čini. Crkva je u službi Isusa; dijeli kruh kojeg joj on daje. Uzima što njegovi učenici imaju, da iz toga učini najbolje za sve».