ZADAR: EUHARISTIJSKO KLANJANJE ZA MLADE U SKLOPU AKCIJE ’72 SATA BEZ KOMPROMISA’

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Euharistijsko klanjanje za mlade koji sudjeluju u akciji ’72 sata bez kompromisa’ u petak 14. listopada održano je u crkvi Presvetog Srca Isusova na Voštarnici u Zadru. Pred Presvetim su mladi prikazali sve ljude koje su susreli u akciji, u molitvi Gospodinu da svojim pogledom preobrazi njihove živote.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Osjećaš li veličinu toga što činimo tom akcijom? Zahvalimo za osobe koje nam Bog šalje na naš put ovih dana“ rekli su mladi razmatrajući tko je njihov bližnji. Kao doprinos mladih iz akcije ’72 sata bez kompromisa’ misijskoj djelatnosti Crkve, klanjanje je bilo i molitva za sve, osobito hrvatske misionare koji šire vrednote Božjeg kraljevstva diljem svijeta, te je svaki sudionik upalio i svijeću koju su stavili na rub svetišta ispred oltarskog sakramenta. „Neka to bude simbol zajedništva sa svakom osobom koju smo sreli i simbol zajedništva s misionarima“ rekao je  o. Franjo Kowal, povjerenik za mlade Zadarske nadbiskupije.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

U klanjanju je sudjelovala i misijska molitvena zajednica iz župe sv. Ante Padovanskog na Smiljevcu u Zadru sa župnikom don Antunom Kačanom. „Darivati sebe, svoje srce i vrijeme je djelo milosrđa. Misionari potpuno daruju sebe i sve svoje za druge. I mi smo pozvani biti misionari u svakom području svog života: u obitelji, na fakultetu, radnom mjestu. Misionari su radosni u darivanju, neumorni u svom služenju i velikodušni u žrtvi“ rekli su mladi u poticajnim razmišljanjima, zamolivši Gospodina da i oni tako djeluju.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Osobitu molitvu uputili su Duhu Svetom, da se odreknu beskorisnih predodžbi, misli i djela, besmislenih i praznih riječi, da nauče šutjeti i u pravo vrijeme pronaći pravu riječ; da uoče potrebe drugih, za vodstvo u budnosti i ustrajnost u dobru, da ne propuste činiti dobra djela; da spoznaju svoje pogreške, odbiju đavolske zasjede i zavodljivost tijela. Mladi su molili i za obitelji i dobročinitelje u želji da ih Duh Sveti, dragi prijatelj duša, uči dobrom odnosu s ljudima u radu za spasenje duša i na slavu Božju.