PORUKA MONS. PULJIĆA MEDIJSKIM DJELATNICIMA UZ USKRS

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Za susreta s novinarima na snimanju uskrsne čestitke u utorak 22. ožujka u salonu Nadbiskupskog doma u Zadru, u prigodnom obraćanju medijskim djelatnicima zadarski nadbiskup Želimir Puljić je podsjetio da je 2015. g. bilo pedeset godina od završetka Drugog vatikanskog sabora na kojem su koncilski oci usvojili dekret ‘Inter mirifica’ o medijima, odnosno o obavijesnim sredstvima, smatrajući ih čudesnim djelima u Božjem stvaranju.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Koncilski oci su razmišljali o važnosti medijskih sredstava i dali su konkretne pouke. U tom su dekretu rekli da djelatnici obavijesnih sredstava ne bi trebali djelovati rušilački, nego graditeljski. Papa se ne umara graditi mostove, ići ususret, biti blizu ljudima. To osobito nalaže Crkvi i crkvenim djelatnicima, kad kaže, pođite na periferije, ne zaboravljajte one koji su siromašni, otpisani, bijedni, kojima se nitko ne obraća. Budite graditelji mostova“ potaknuo je mons. Puljić, ohrabrivši medijske djelatnike da u svom području rada grade mostove, da se trude prenijeti što je pozitivno, ne zaboravljajući da je važno reći sve što se događa. „Morate registrirati, popratiti situaciju, ali neka se u vašim izvješćima ne osjeti moralno i duhovno rušenje i ubijanje ljudi. To je u duhu onoga što papa Franjo želi“ rekao je nadbiskup Puljić i zahvalio medijima na svemu dobrome što čine, poželjevši im blagoslovljen rad u važnom području izvješćivanja o stvarnosti u kojoj živimo.

I. G.