ODRŽAN KONCERT ‘TISUĆU GLASOVA BOŽIĆU’ U JAZINAMA

Koncert ‘Tisuću glasova Božiću’ koji je prvenstveno namijenjen sudjelovanju djece i okupljanju njihovih obitelji, u sportskoj dvorani Jazine u Zadru četvrte nedjelje došašća 18. prosinca okupio je, ispunjenošću do zadnjeg mjesta, tri tisuće posjetitelja vjernih tom raspjevanom blagdanskom ugođaju kojeg je Zadarska nadbiskupija organizirala trinaestu godinu. Sponzor je bila OTP banka, a pokrovitelji Zadarska županija i Grad Zadar. Jaslice, koje su svake godine glavni scenografski element, ove su godine prvi put uprizorili marljivi mještani župe sv. Nikole iz Crnog koji zadnjih godina priređuju žive jaslice u Crnom pod vodstvom Tilije Ćotić i podrškom župnika Srećka Petrova. Taj su ambijent anđelima, mudracima i pastirima dočarali i u Jazinama, prikazom scena navještenja, Isusova rođenja, poklonstvom pastira i mudraca. Među njima je i obitelj Kristine i Mate Vukoša čiji je osmomjesečni Bartol strpljivo i kao uzorno mirno dijete upizorio novorođeno Djetešce u naručju Marije i Josipa u jaslama. U događaju koji je počeo paljenjem četvrte adventske svijeće sudjelovali su sljedeći: Tea Vidaić za gitarom je izvela kantautorsku skladbu Betlehemsko svitlo, osobitu radost izazvao je razdragani nastup velikog zbora dječjih vrtića pod vodstvom s. Klare Puljić (Visom leteć i Malo srce pjeva) duet trubača Glazbene škole Blagoje Berse Svim na zemlji (Dražen Habuš), zbor od 350 osmoškolaca iz više osnovnih škola pjevao je Veselje ti navješćujem i Radujte se narodi (Tatjana Zorić), zbor Osnovne glazbene škole sv. Benedikt izveo je Božićni koral Benjamina Brittena (Igor Cecić i Miljenko Bajat, orgulje), zbor mladih od zborova iz župa Belafuža, Bili Brig, Katedrala sv. Stošije, Ploče, Puntamika i Voštarnica te bibinjski sastav Magnificat izveli su Rodio se Bog i čovjek i Spavaj, snivaj (Ivica Kero) a svećenička klapa sv. Zoilo Tri Kralja jahahu. Publiku su na  noge podigle izvedbe Amende Stošić i grupe Galeb s pjesmom Božić u Zadru, Frane Brajković (Narodi nam se) i ženska klapa sv. Jeronim iz Vlašića na Pagu s izvornom dalmatinskom božićnom pjesmom Na noge ustan’te, svi tec’mo Betlemu. Tradicionalni božićni ugođaj dočarala su djeca iz Ražanca sa starinskim dječjim molitvama i kolom te djeca iz Kali s običajem kolendanja, darivanja i kađenja na Badnju večer, kad u mjestu obilaze obitelji i upućuju božićnu čestitku. Susret je završen zajedničkim pjevanjem ‘U sve vrime godišta’ svih prisutnih. „Ugodno je biti među mladima i osjetiti se pomlađeno. Isus nam je donio novost vječnog života. Pomladio nas je i želi da zauvijek ostanemo pomlađeni njegovom porukom, koja je vječno mlada“ rekao je na kraju koncerta zadarski nadbiskup Želimir Puljić zahvalivši prisutnima na dolasku i izvođačima koji su požrtvovno ostvarili i sugrađanima darovali topli blagdanski ugođaj u zajedništvu svih generacija. Nadbiskup je izrazio priznanje tradiciji tog događaja u kojem s najvećom radošću i razdraganošću sudjeluju djeca te je svima čestitao Božić i novu godinu.