MISA NA 12. OBLJETNICU SMRTI FRANJE TUĐMANA

Na 12. obljetnicu smrti prvog hrvatskog predsjednika dr. Franje Tuđmana u subotu 10. prosinca misu zadušnicu u katedrali Sv. Stošije u Zadru predvodio je katedralni župnik mons. Ivan Mustać. „Misu služimo za dušu prvog predsjednika Tuđmana, ali nakana mise je i molitva za sve koji su poput njega dali svoj život za hrvatski san, za hrvatsku državu i slobodu“ rekao je mons. Mustać, uključivši u misu sve hrvatske mučenike, zatvorenike, prognane, ubijene i sve koji su dali svoj život, svoj trud, znoj, svoje vrijeme i znanje – sve koji su branili i obranili našu domovinu, a simbol svega toga je pokojni predsjednik Tuđman, rekao je mons. Mustać. U propovijedi je zahvalio braniteljima i svima koji su pridonijeli stvaranju hrvatske države. „Za pravednu i svetu stvar ljudi umiru. To su činili naši branitelji. Svatko tko je obukao odoru hrvatskog branitelja riskirao je smrt. Božja mudrost je križ. To je mudrost nad mudrošću. Bog je ludošću križa spasio ovaj svijet“ rekao je mons. Mustać, istaknuvši potrebu da kršćani budu znak i svjetlo. „Bog nas stavlja u situaciju i daje stanje u kojem se Crkva mora intenzivno baviti evangelizacijom čovjeka, katehizacijom djece i mladih. Kršćani trebaju dati svoj doprinos na mjestima gdje žive i rade. Svi imamo taj izazov. Potrebni smo kršćana na svakom mjestu: poštenih, čestitih, vrijednih i marljivih ljudi. Molimo za našu domovinu, za ljude na vlasti, da mlade odgajamo da budu kršćani, vrijedni i čestiti“ poručio je mons. Mustać, zamolivši da Bog pomiluje sve koji su dali život za domovinu, od predsjednika Franje Tuđmana, do branitelja Franka Lisice koji je prvi na zadarskom području dao život na oltar domovine.