ZADAR: Početak biskupskog ređenja mons. Milana Zgrablića

Ređenje zadarskog nadbiskupa koadjutora Milana Zgrablića počelo je u subotu, 25. lipnja ulaznom procesijom biskupa sudionika i asistencije od katedralne sakristije sv. Barbare, dijelom Kalelarge, preko Trga sv. Stošije do ulaska u zadarsku prvostolnicu sv. Stošje.

Pjevanje predvodi Katedralni zbor sv. Stošije po ravnanjem mo. Žana Morovića, regens chorija zadarske katedrale i u orguljaškoj pratnji Dragana Pejića.

Ulazna pjesma bila je Pjevajte Gospodu (G. F. Handel). Navještena je Božja riječ iz Knjige proroka Izaije (Iz 61, 1-3.10). Otpjevan je psalam iz 1 Sam 2, 1.6-8, a drugo čitanje je iz Poslanice svetog Pavla apostola Rimljanima Rim 8, 28-30.

Navješteno je Evanđelje Iv 15, 9-17. Zatim je bilo predstavljanje izabranika Zgrablića kojega su prezbiteri pratioci, mons. Sergije Jelenić, kancelar Porečke i pulske biskupije i vlč. Darko Zgrablić, župnik župe sv. Vinka u Svetvinčetu koji je pročitao životopis mons. Zgrablića.

I.G.