ZLATNA HARFA ZADARSKE NADBISKUPIJE

Završni dio Zlatne harfe Zadarske nadbiskupije, smotre dječjih župnih zborova, održan je u subotu 11. lipnja u župnoj crkvi Bezgrešnog začeća BDM na Puntamici u Zadru. Misno slavlje predvodio je don Gašpar Dodić, predstojnik nadbiskupijskog Katehetskog ureda, u zajedništvu s domaćinom don Emilom Bilaverom i ostalim svećenicima iz župa čiji su dječji zborovi nastupili s dvije pjesme na temu ‘Sveta Klara – Zdravo službenice Božja’, povodom 800. obljetnice utemeljenja reda sestara sv. Klare. Nastupili su sljedeći zborovi: Bezgrešno začeće s Puntamike s voditeljicom s. Donatom Gravić, Majko divna iz Benkovca (s. Leopoldina Đurić), Uznesenje BDM s Belafuže (s. Rozarija Ćurić), Izvor iz Ražanca (s. Renata Piličić), Marijini prijatelji iz Zemunika (s. Vladislava Terzić), Sv. Kasijan iz Sukošana-Debeljaka (s. Antonija Topalović), Anđeli s Voštarnice (s. Kristijana Ajduković), Antini Slavuji sa Smiljevca (s. Antonela Malenica) te Dominik Savio iz Arbanasa (s. Antonija Jurić). Don Gašpar je sudionicima uručio i priznanje za sudjelovanje rekavši da su primjer drugoj djeci kako treba biti hrabar, ustrajan i imati vjeru. „Zlatna harfa traži hrabre, hrabri čine harfu. Takva je bila i sv. Klara. Neka vam pomogne da i vi budete hrabri i odlučni, da ostavite nevažno a prihvatite bitno i važno za vaš odgoj, radost i sretno djetinjstvo; da svi prihvatimo poruku pape Benedikta XVI. obiteljima: ‘Ne bojte se, budite  hrabri’. Ponesimo sa Zlatne harfe jakost da možemo biti svjedoci Radosne vijesti, Božje ljubavi i dobrote u ovom svijetu“ poručio je don Gašpar. Zlatna harfa u Zadarskoj nadbiskupiji ove je godine održana 30. put te je don Gašpar istaknuo njen značaj u promicanju crkvenog pjevanja od najranije dobi, a uz to razvija i zajedništvo i prijateljstvo djece u župi. “Pjesma se ne može probuditi gdje ne stanuje ljubav. Usred konačnog, svira se i pjeva melodija beskonačnoga. Nema sreće za čovjeka bez sposobnosti za maleno, životno umijeće“ rekao je don Gašpar dodavši da i kultura i njegovanje liturgije, u kojoj djeca sudjeluju pjevajući na misi u župi, pokreće i potiče njihovo stvaralaštvo i obogaćuje odnos s Gospodinom u iskazivanju hvale Bogu. Nakon nastupa svi su se sudionici okrijepili i u agapeu koje su priredili župnik Bilaver i Katehetski ured.