Čestitka predsjednika HBK, nadbiskupa Puljića HKR-u za 24. rođendan

Srdačan pozdrav i rođendanska čestitka Hrvatskom katoličkom radiju, Predsjed-niku Odbora HBK za medije, Ravnatelju, Glavnom uredniku, urednicima redakcija, novinarima, tehničarima i suradnicima Hrvatskog katoličkog radija!

Drago mi je odmah reći da kao medij HBK značajno obogaćujete život ljudi dobre volje, posebice katolika diljem Crkve u Hrvata!

Drago mi je, također, spomenuti da je veliki pastir naše Crkve, Sluga Božji kardinal Franjo Kuharić, 17. svibnja 1997. godine blagoslovio i pustio u rad Hrvatski katolički radio. On me zaredio u Dubrovniku za biskupa u siječnju 1990., te uz sv. Ivana Pavla II., bio prava potpora i ohrabrenje u teškim trenucima naše Domovine i moje biskupske službe.

Lijepo je, milosno i znakovito slaviti dan rođenja u predvečerje rođendana Velikoga Pape Wojtyle, koji je bio vrstan Božji radnik na njivi Gospodnjoj. A on je nebeski zaštitnik Vjerske redakcije Hrvatskog katoličkog radija.

Neka vas prati taj hrabri borac za život i Istinu o Bogu i čovjeku, koji se umješno i uspješno približio suvremenim ljudima u njihovim potrebama i čežnjama njihove duše.

Dobro je što je Hrvatska biskupska konferencija prepoznala potrebe i znakove vremena, pa je prije 24 godine osnovala Hrvatski katolički radio putem kojega vi, poštovani Ha-Ka-Erovci (HKR-ovci), pružate informaciju i formaciju, duhovnu i kršćansku, koja je s tumačenjem Božje riječi i crkvenoga nauka dostupna svaki dan u domu, automobilu, na poslu i u društvu gdje se ljudi nalaze.

Dakle, 24 sata dnevno tijekom 24 godine, vi ste svojim glasom i porukom „Crkva u svijetu“!

Stoga, uz rođendansku čestitku, upućujem i zahvalu u ime odgovornih u Crkvi i vjernih slušatelja za sve što činite na tom ljudskom i evanđeoskom zadatku. A on je prepoznatljiv kako u navjestiteljskom, liturgijskom, molitvenom i duhovnom, tako i u onom pastoralnom, karitativnom, katehetskom, znanstvenom i kulturnom životu Crkve; a sve na pomoć u ljudskoj izgradnji i na spasenje duša.

Bogu hvala za toliki spektar komunikacije između Crkve i svijeta koju pruža Hrvatski katolički radio i podržava kulturu susreta različitih sugovornika, u lađi našeg ljudskog zajedništva.

U ovoj Devetnici Duhu Svetom, upućujem molitvu da vas Duh Božji uvijek nadahnjuje i obdari svojim darovima, kako biste bili blagoslovljeni u medijskom prostoru i odgovorno djelovali na širenju i obrani vrijednosti Evanđelja i Katoličke Crkve.

Koristim prigodu, kao predsjednik Hrvatske biskupske konferencije koja je utemeljila ovaj radio, zahvaliti Vam, dragi Ha-Ka-Erovci (HKR-ovci), na zauzetom radu, predanosti i spremnosti da pratite život Crkve u našem narodu te otkrivate njezino misionarsko lice diljem svijeta.

To uspješno činite ukorak s tehnološkim standardima medijskog praćenja, ne samo na audio već i na vizualnom polju modernog areopaga, Interneta.

Tako postajete radio koji se, ne samo rado sluša, nego i gleda!

Nastavite biti odgovorni promicatelji etičnog novinarstva, u službi Istine i Dobra, u službi Isusa Krista, jedinog Otkupitelja čovjeka!

Dok vam zahvaljujem osobno i u ime hrvatskih biskupa na suradnji i svemu vrijednome što činite u proslavi Boga i Crkve, a na dobro duša brojnih slušatelja, želim vam sretan i blagoslovljen 24. rođendan!

Na mnogaja ljeta, živjeli!

Vaš Želimir, nadbiskup zadarski i predsjednik HBK