SUSRET ZADARSKOG NADBISKUPA S MEDIJSKIM DJELATNICIMA

U svom božićnom susretu s medijskim djelatnicima u srijedu 22. prosinca u svečanoj dvorani Nadbiskupskog doma u Zadru zadarski nadbiskup mons. Želimir Puljić im je poručio: „Želim vas ohrabriti da budete zauzeti, aktivni, objektivni i neustrašivi djelatnici praćenja svega što se događa na području zadarske nadbiskupije i šire. Neka vas Gospodin blagoslovi u tome. Hvala na svemu što ste kao djelatnici obavijesnih sredstava učinili u vremenu mog devetomjesečnog boravka u Zadru. Uskoro će biti obljetnica otkako se nadbiskup Ivan Prenđa preselio u vječne dvorove. Bio sam svjedok vašeg praćenja i u tom događaju. Vaša prisutnost bila je i zauzetosti u izvješćivanju u svemu što se dogodilo oko moga ustoličenja i za vrijeme Susreta hrvatske katoličke mladeži. Upućujem riječi zahvale za sve dobro što ste učinili u praćenju crkvenih događaja na području zadarske nadbiskupije“. Mons. Puljić je rekao da je u zadarskoj nadbiskupiji puno posla, te su, za razliku od njegova dosadašnjeg djelovanja u Dubrovniku, već i samom činjenicom velikog nadbiskupijskog područja i brojnih crkvenih stvarnosti u Zadru veći zahtjevi i potrebe. „Osjećam da me kler nadbiskupije srcem prihvatio, i kod naroda osjećam da nema poteškoća. To mi olakšava posao i da se osjećam doma, kod svojih. To mi je velika utjeha i pomoć“ istaknuo je zadarski nadbiskup.