Priznanje Općine Pakoštane don Thomasu Vargasu župniku Draga i Vrgade za misijsku pastoralnu službu

Don TOMAS VARGAS rođen u Mobu (Republika Filipini) 14.11.1967. U našu domovinu došao je 1993. godine na studij u pulsko Biskupijsko misijsko sjemenište Redemptoris Mater, te je u Puli i ređen 08.06.2002. Služio je kao Župni vikar u župi Uznesenja Blažene Djevice Marije u Zadru -Belafuži te 24.08.2015. godine preuzima župu Sv. Ante Padovanskog u Dragama a zatim i župni ured Presvetog trojstva u Vrgadi. Dolaskom u Drage pokrenuo je mnoge radne akcije na uređenju župne crkve i izgradnji ogradnog kamenog zida oko župne crkve, a njegov misijski pastoralni rad posebno je prepoznatljiv i hvala vrijedan jer je uveo svakodnevne Sv. mise, u Adventu Zomice, rado je organizirao procesije i druga vjerska događanja u Župi, te bio na raspolaganju za pomoć i dugim župama. Općinsko vijeće Općine Pakoštane dodjeljuje Don TOMAS VARGAS Priznanje Općine Pakoštane kao izraz javnog priznanja za misijsku pastoralnu službu u župi Sv. Ante Padovanskog u Dragama te razvijanju društvenih odnosa i ugledu Općine Pakoštane.