ZADAR: SUSRET MINISTRANATA U NADBISKUPSKOM SJEMENIŠTU ‘ZMAJEVIĆ’

Nadbiskupsko sjemenište ‘Zmajević’ Zadar u subotu, 17.-og i nedjelju, 18. veljače posjetilo je trideset dječaka iz Benkovačkog (župa Benkovac i Kistanje), Novigradskog (župa Jasenice) i Zemuničkog dekanata (župa Zemunik i Gorica-Raštane). Susret je počeo kratkim upoznavanjem sjemenišnog života o kojemu su govorili duhovnik sjemeništa, don Zvonimir Mikulić i rektor, don Roland Jelić. Nakon zajedničke okrepe uslijedile su sportske aktivnosti u nogometu i stolnom tenisu. Sjemeništarci su ministrante proveli u obilazak sjemeništa i znamenitosti Zadra u pojedinim grupama. Uslijedila je molitva krunice i prigoda za sakramenat pomirenja. Prvi dan susreta završen je gledanjem filma.

Drugi dan počeli su svečanom molitvom Jutarnje u kapelici koju je predvodio duhovnik Mikulić. Pohodili su i Klasičnu gimnaziju Ivana Pavla II., gdje je rektor Jelić ukratko predstavio povijest Gimnazije a ministranti su mogli pogledati i prostorije škole. Potom su se okupili u velikoj dvorani sjemeništa, gdje je rektor Jelić posvjedočio o svom pozivu, kao i sjemeništarac I. razreda Marko Butković iz Gospića. Uslijedila je podjela prigodnih uspomena i medalja za pobjedničke ekipe. Jutro su zaključili svečanom misom koju je predslavio rektor Jelić, a u njoj su sudjelovali i neki roditelji. Susret je završen ručkom a svi su izrazili zadovoljstvo pohodom sjemeništu te su sklopljena i nova prijateljstva.