SUSRET ZADARSKOG NADBISKUPA PULJIĆA I PREDSJEDNICE RH KOLINDE GRABAR KITAROVIĆ

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zadarski nadbiskup Želimir Puljić i predsjednica RH Kolinda Grabar Kitarović susreli su se u četvrtak 7. travnja u Zadru, na želju predsjednice Kitarović dok boravi u Zadarskoj županiji.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nadbiskup je dočekao predsjednicu na trgu pred katedralom sv. Stošije gdje su je srdačno pozdravili i sjemeništarci Nadbiskuspkog sjemeništa ‘Zmajević’ s duhovnikom Stanislavom Wielinskim i prefektom Antom Dražinom, nekoliko svećenika među kojima i ravnatelj Klasične gimnazije Ivan Pavao II. mr. don Ante Sorić, redovnice i vjernici laici.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Predsjednicu je pozdravio i mons. Janko Segarić, najstariji svećenik Zadarske nadbiskupije. Zajednički su se sjetili svog susreta na svečanosti 2010. g. u centru hrvatske župe sv. Ante u Los Angelesu gdje je mons. Segarić godinama služio i izgradio tamošnji veliki pastoralni centar za Hrvate, na proslavi stogodišnjice jednog hrvatskog društva.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

U prvostolnici sv. Stošije katedralni župnik don Josip Radojica Pinčić ukratko je predsjednici predstavio povijest katedrale. Potom se predsjednica Kitarović uputila u pokrajnu lađu katedrale gdje se pomolila pred moćima sv. Stošije koje se nalaze u mramornom sarkofagu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nadbiskup i predsjednica potom su u šetnji Forumom i obalom nastavili druženje i razgovor u lokalu u neposrednoj blizini Morskih orgulja na zadarskoj rivi. Predsjednica je iznijela nadbiskupu dojmove o svom boravku na otocima zadarskog arhipelaga rekavši da je vrlo ugodno iznenađena prisnim dočekom i radošću ljudi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Predsjednici je jako drag ovaj posjet Zadarskoj županiji. Zahvalio sam joj da je na nekoliko dana sjedište Zadarske nadbiskupije bilo i prijestolnica Hrvatske, naime, na zgradi Zadarske županije visila je i predsjednička zastava. Zajedno smo izrazili žaljenje zbog činjenice da na otocima ostaje sve manje ljudi. Trebamo strategiju razvoja otoka, trebamo zadržati ljude, da ne napuštaju otoke, a time i Hrvatsku. To je strateško pitanje Vlade RH, Crkve i svih ljudi zaduženih i odgovornih u radu za opće dobro“ rekao je nadbiskup Puljić u osvrtu na susret s predsjednicom Kitarović.