21. GODIŠNJA SKUPŠTINA HRVATSKE KATOLIČKE UDRUGE MEDICINSKIH SESTARA I TEHNIČARA-ZADAR

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hrvatska katolička udruga medicinskih sestara i tehničara – Zadar u ponedjeljak 16. studenog svečanim programom obilježila je 21. godišnjicu svog djelovanja u velikoj dvorani samostana Školskih sestara franjevki u Arbanasima u Zadru.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Snaga i hrana naše Udruge je redovita molitva utorkom u prostorijama HKUMST-a kroz cijelu godinu, koju predvodi počasna predsjednica s. Melhiora Biošić te prvog petka u mjesecu predavanja duhovnika don Filipa Kucelina. Neka nas Kristov mir i Duh Sveti i dalje vode na putu pomaganja drugima“ rekla je Eva Zubović, predsjednica Udruge, istaknuvši požrtvovan rad medicinskih sestara i tehničara u Udruzi, unatoč njihovom radu u smjenama i brojnim dežurstvima. Poželjela je da ih u radu i dalje prati Božji blagoslov i zagovor Gospe Lurdske.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Slavimo Boga što uvijek iznova pokazuje kako je Udruga njegovo sveto djelo. Želimo služiti najpotrebnijima. Služeći jedni drugima proslavljamo Boga“ poručila je Dubravka Zrilić, predsjednica Suda časti HKUMST-a. Udruga surađuje s učenicima Klasične gimnazije Ivan Pavao II. Zadar, Strukovne škole Vice Vlatkovića i Medicinske škole Ante Kuzmanića.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Bremenito vrijeme u kojem živimo dovodi nas u zabrinutost. Vi ste svjetla točka u ovom nekad mračnom i turobnom svijetu, jer nesebično darujete ljubav. Bog je ljubav. Dok god ljubimo, svijet ide naprijed. Nastavite i dalje, jer ljubiti je Božji dar. Ljubav pokreće, a vi ste njeni nositelji u našoj sredini“ poručio je članovima Davor Vidaković, ravnatelj Medicinske škole. Uz čestitke, zahvalio im je u ime svih koji svakodnevno doživljavaju njihovu pažnju i brigu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Anita Škarica, predsjednica Upravnog odbora, predstavila je karitativni i duhovni rad Udruge. Članovi redovito pohode pacijente svih bolnica te domove umirovljenika, za stare i nemoćne u Zadarskoj županiji, kao i djecu s posebnim potrebama u Zavodu sv. Filip i Jakov. Sudjelovali su u korizmi u akciji ’40 dana za život’ moleći ispred zadarske bolnice.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Uz razna hodočašća, Vepric, Trsat, Salzburg, za teške bolesnike organizirali su hodočašće u Lurd. Novčano su pomogli članove svoje Udruge oboljele od karcionoma, pomažu i štićenike Cenacola u Jankolovici i pohode ih. Išli su i u Karlovac kod o. Marka Glogovića podržati njegov pro-life rad. Brojne članove i podupiratelje HKUMST-a, u ime zadarskog nadbiskupa Želimira Puljića pozdravio je i u radu ohrabrio don Roland Jelić, nadbiskupov tajnik. Andrija Marcelić, pročelnik za zdravstvo Zadarske županije, čestitao je Udruzi na energiji koju uvijek pokazuju.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Poznate su vaše aktivnosti i posvećenost u činjenju dobroga za druge. Mi u javnoj upravi možemo se ugledati u puno toga na vas. Ostanite i dalje svijetli primjer takvog ponašanja i ljubavi za bližnjega“ rekao je Marcelić. Na susretu je bio i Jakov Vidaković, zamjenik pročelnika Ureda za zdravstvo i socijalnu skrb Grada Zadra.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Neizmjerno sam sretna kad čujem da Udruga tako vrijedno i uspješno radi i svih tih godina u tako velikom broju. Trudite se pomoći svima koji trebaju pomoć da zadovolje svoje osnovne potrebe“ rekla je u čestitci Ivana Gusar, glavna sestra Opće bolnice Zadar gdje su članovi Udruge uglavnom i zaposleni.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

U programu su sudjelovali i Amenda Stošić i grupa Galeb, vokalni sastav HKUMST-a ‘Magnificat’, mladići iz Jankolovice te glumica Tamara Šoletić i djeca ‘Mala sirena’, dramska skupina iz OŠ Voštarnica koju pohađaju djeca s teškoćama u razvoju. Na početku susreta sudionici su se pomolili za sve ubijene kršćane na Istoku i žrtve terorističkog napada u Parizu.