VOJARNA ZEMUNIK: BLAGDAN SV. GABRIJELA ARKANĐELA I DAN VOJNE KAPELANIJE

F ZemunikVojarna u Zemuniku proslavila je blagdan sv. Gabrijela, naslovnika svoje Vojne kapelanije, kao i Dan vojne kapelanije sv. Gabrijela Arkanđela, svečanim misnim slavljem u vojarni u Zemuniku koje je u utorak 29. rujna predvodio don Mario Sikirić, župnik župe Bl. Alojzija Stepinca iz Zadra. Suslavili su zemunički vojni kapelan o. Ivo Topalović te svećenici Vojnog ordinarijata i Zadarske nadbiskupije. Čestitajući im blagdan njihovog zaštitnika, don Mario je rekao kako na taj blagdan možemo upitati sebe što je moguće nasljedovati u našim životima i poslanju od anđela koje spominju dva crkvena vesla, Sveto pismo i tradicija.

1„Anđeli idu u ime Božje prema čovjeku kako bi činio dobro. Čovjek se najviše ostvaruje kada čini dobro. Stoga životno poslanje treba biti ostvareno dobrim djelima“ poručio je don Mario. Usporedio je hrvatske vojnike s anđelima, da i oni poput anđela primaju zapovijedi i provode ono što od njih traže nadređeni. „Možete biti ponosni jer ste ovdje radi Domovine i sigurnosti ljudi. Od vas će se tražiti da branite svoj hrvatski narod i domovinu, radit ćete i služiti za dobro i korist čovjeku. Zato je potrebno moliti za vrh piramide koji vas vodi i upućuje kako bi mogli donositi pravedne i mudre odluke“ potaknuo je don Mario. Proslavi blagdana Sv. Gabrijela Arkanđela u Zemuniku nazočili su pripadnici postrojbi Oružanih snaga RH iz zemuničke vojarne predvođeni brigadirom Karolom Lučanom, zapovjednikom 93. Zrakoplovne baze iz vojarne Zemunik. Slavlje je obogatio i pjevački zbor župe Sv. Ante Padovanski sa Smiljevca iz Zadra te KUD ‘Zadarski tanac’ iz Zadra.

M.K.